top of page

İspanya Oturma İzni Almanın En Kısa Yolu


İspanya yatırımcı programı (Spanish Golden Visa) sayesinde €500,000 karşılığında gayrimenkul alarak önce 2 yıl, sonra da 5 yılda bir yenilenen oturma izni sahibi olmanız mümkün.

İspanya Oturma İzni için İspanya'da Yılda Sadece 1 Gün Bulunmanız Yeterli

İspanya Golden Visa’nın sunduğu en büyük avantajlardan biri ise 1 yıl içinde sadece 1 gün İspanya’da bulunmanızın yeterli olmasıdır.

Golden Visa ile İmkanlar Sadece İspanya Oturma İzni ile Sınırlı Değil

Son derece popüler olan bu yatırım programı ile oturma izninin yanı sıra, İspanya'da çalışmanız veya iş kurmanız da mümkün olmaktadır. Buna ek olarak İspanya'nın sunduğu eğitim ve sağlık imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

İspanya'da Oturum İçin Gerekli Şartlar İspanya yatırımcı programına başvurabilmek için €500,000 karşılığında gayrimenkul satın almış olmanız gerekmektedir. Toplam değeri en az €500,000 olmak şartıyla birden fazla gayrimenkul almanız da mümkün. Keza İspanya’nın farklı bölgelerinde birden fazla gayrimenkul alarak da Golden Visa başvurusu yapabilirsiniz.

Oturma İzni Başvurularını Nereden Yapabilirsiniz?

Gayrimenkul alım işlemi tamamlandıktan sonra İspanya oturum başvurunuz yapılır. Bu başvuru Türkiye’deki İspanyol Büyükelçiliği aracılığıyla yapılabileceği gibi İspanya’daki ilgili kurum aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

İspanya'da Oturma İzni Almanın Avantajları

Size ve ailenize verilecek ilk oturma izinleri 2 yıllık olacaktır. Bu izinlerle İspanya’da diğer İspanyol vatandaşları ile aynı haklardan yararlanmaya başlarsınız. Bu hakların arasında çalışma, ticaret yapma (iş kurma), sağlık ve eğitim hizmetlerinden yararlanma, İspanya’da dilediğiniz kadar yaşama yer almaktadır. Bunlara ek olarak İspanya oturma izniyle Schengen üyesi ülkelere de vizesiz seyahat edebilirsiniz.

İspanyol Vatandaşlığa Geçiş Süreci Nasıl İşliyor? İspanya Golden Visa ile verilen ilk oturma izinleri 2 yıllık oluyor ve ikinci yılın sonunda 5 yıllık olarak yenileniyor. Bu yenileme işlemine beşer yıllık sürelerle devam ediliyor. İspanya’da oturma izninizin yenilenebilmesi için geçen süre içinde gayrimenkulünüzün satılmamış olması gerekiyor.

İspanya'da Süresiz Oturma İznine (daimi İkamet) Geçiş

Geçici oturma izninizi daimi ikamete çevirmek isterseniz 5 yıllık süre içinde İspanya’da her yıl 183 gün bulunmuş olma zorunluluğu bulunuyor. Süresiz oturma iznini aldıktan sonra gayrimenkulünüzü elden çıkarabilirsiniz.

İspanyol Pasaport Başvurusu Yapabilmek için 10 Yıllık Süreyi Doldurmanız Gerekiyor

İspanyol Pasaportuna sahip olabilmek için 10 yıllık dönemin her yılında İspanya’da en az 183 gün bulunmuş olma mecburiyeti vardır. İspanyol vatandaşı olabilmeniz için aranan bir başka şart ise temel düzeyde İspanyolca bilgisidir.

Son Yazdıklarımız
bottom of page