top of page

Kanada | 4 Mayıs 2017 Express Entry Çekilişi Sonuçları Açıklandı

Kanada'da 4 Mayıs 2017'de yapılan çekiliş sonuçlarına göre Express Entry havuzunda yer alan 3,796 adaya göçmenlik davetiyesi gönderildi. Kanada göçmenlik davetiyesi alan adayların taban kabul puanı ise 423 oldu. Bu puan 19 Nisan çekilişinde gördüğümüz taban puandan biraz daha yüksek olsa da düşüş trendinin devam ettiğini söyleyebiliriz. Yılbaşından beri gönderilen Kanada göçmenlik davetiyesi toplamı 39,769 olurken, 2015'te Express Entry sistemine geçildiğinden beri toplam 104,614 göçmenlik davetiyesi gönderildi.

kanada göçmenlik kabul puanı

Bu yıl Kanada'ya göçmenlik başvurusu yapanlar arasında Express Entry havuzunda yer alanlara gönderilen davetiye sayısı neredeyse 2015 ve 2016 yıllarında gönderilen toplam davetiye sayısını geçmek üzere. Söz konusu yıllarda Kanada'ya göçmenlik başvurusu yapan 43,202 Express Entry adayına davetiye gönderilmişti. 2017'de şimdiden 39,769'a ulaşıldı, dolayısıyla bu yıl sonunda kadar bu sayının çok üzerine çıkılacağını söylemek yanlış olmaz.

kanada göçmenlik davetiye sayısı

Tüm bu istatistiklerin ışığında Kanada'ya yerleşmek isteyenlerin başvurmaları için son derece uygun şartların oluştuğunu söylememiz lazım. Kanada'da çalışma izni ve oturma izni gibi konular ile kafanızı yormadan önce Come to Canada anketini doldurup göçmenlik için gerekli şartlara sahip olup olmadığınızı öğrenin. Eğer sonuç olumlu çıkarsa hemen ardından Express Entry profili yaratıp aday havuzuna kendinizi atın.

Comments


Son Yazdıklarımız
bottom of page