top of page

Kanada | Göçmen Puanı Hesaplamada Yeni Dönem Başlıyor


Geçtiğimiz aylarda Kanadaya yerleşmek isteyen göçmen adaylarının katıldığı Express Entry çekilişlerinin istikrarlı olarak her iki haftada bir yapılmaya başlandığını gözlemledik. Hatırlayacağınız gibi son çekiliş 31 Mayıs 2017'de yapılmıştı. Buna göre de 14 Haziran'da yine bir çekiliş yapılması bekleniyordu ancak bugün itibariyle bu henüz gerçekleşmedi.

Express Entry başvurusu yapanların göçmen puanı hesaplamalarında 6 Haziran 2017'den itibaren değişikliğe gidileceği daha önce açıklanmıştı. Kanada Göçmen Bürosu karmaşıklığa yol açmaması için aday havuzunda yer alanların göçmen puanlarının güncellediğini ve bu sebepten ötürü de iki haftalık bir gecikme olacağını belirtti.

Dolayısıyla bundan sonraki Express Entry çekilişi biraz gecikmeyle de olsa yapılacak gibi görünüyor. Puan güncellemesi sonrasında bazı adayların göçmen puanı artacakken hiçbir göçmen adayının puanı düşmeyecek. Diğer yandan eğer bu değişikliklerin puanınıza yansımasını istiyorsanız Express Entry profilinizi mutlaka güncellemeniz gerekiyor.

Önümüzdeki günlerde güncellemeler yapıldıktan ve büyük ihtimalle Haziran ayı içinde yeni bir çekilişin yapılacağını tahmin ediyoruz. Bundan ötürü Kanadaya yerleşmek isteyen göçmen adayların bir an önce Express Entry profillerini oluşturmaları ve göçmen havuzuna dahil olmaları ileriki tarihlerde yapılacak çekilişler sonucunda göçmenlik davetiyesi alabilmeleri için büyük önem taşıyor.

Comentarios


Son Yazdıklarımız
bottom of page