top of page

Kanada | Göçmenlik Davetiyesi (ITA) Alan Adaylar Hangi Özelliklere Sahip?


kanada bayrakları
Kanada göçmenlik Express Entry programında taban puan üstünde puan alarak göçmenlik davetiyesi alan ve Kanadaya yerleşmek konusunda şansı yüksek olan aday profillerine bir göz atalım. Peki siz hangi profile yakınsınız?

Isabela 39 yaşında. Yüksek lisans programını tamamladı ve 6 yıldır bir şirkette gıda uzmanı olarak çalışıyor. Daha önce Kanada'da hiç çalışmamış veya okumamış. Kanada'ya sadece kısa bir süreliğine turist olarak gelmişliği var. IELTS sınavında İngilizce bilgisinin ileri seviyede (advanced) olduğunu gösteren notlar aldı. Buna göre göçmen puanı 423 oldu ve göçmenlik davetiyesi almaya hak kazandı.

Enrique 32 yaşında. Kendi ülkesinde 3 yıldır muhasebeci olarak çalışıyor. Anadili İngilizce olmasa da bunu ilerletmek adına çok çalıştı ve sonuçta IELTS sınavında ileri derece seviyesinde not aldı. Böylece Kanada göçmen puanı 425 oldu ve bu da göçmenlik davetiyesi almasına yetti.

Elsa and Alvin evli bir çift ve benzer özellikleri var. Her ikisi de 30 yaşında, lisans eğitimini tamamlamış ve üçer yıllık iş tecrübesine sahipler. İkisinin de ileri derece İngilizce bilgisi var. Ancak ikisi de daha önce Kanada'da hiç bulunmamışlar. Bu özelliklerine göre Kanada göçmen puanları 426 oldu ve göçmenlik davetiyesi aldılar.

Danny 31 yaşında ve 4 yıldır IT danışmanlığı yapıyor. Lisans eğitimini tamamlamış IELTS'in her bölümünden 8 puan almış. Danny daha önce Kanada'ya turist olarak gelmiş fakat Kanada'da daha önce ne çalışmış ne de yaşamış. Göçmenlik puanı 427 olan Danny 4 mayıs 2017 çekilişinde davetiye alan adaylardan biri oldu.

Stefan 39 yaşında ve gazetecilik konusunda kendi ülkesinde yüksek lisans yapmış. Bu konuda yine kendi ülkesinde sekiz yıldır çalışıyor. Stefan ve eşi ileri derecede İngilizce biliyorlar ve IELTS test sonuçları bunu doğrular nitelikte. Aldıkları toplam göçmen puanı 423 olurken bu ikisinin de davetiye almalarına yetiyor.

Comments


Son Yazdıklarımız
bottom of page