top of page

Kanada | Göçmen Programı Hangi Sektördekilere Göz Kırpıyor?


Yakın zamanda açıklanan istatistiklere göre 2016 yılında Kanada'ya göçmenlik başvurusu yapanlar arasında en çok davetiyeyi IT sektöründe çalışanların aldığını görüyoruz. Aşağıda göreceğiniz tablo bu durumu net bir şekilde gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz senelerde hep üst sıralarda yer alan gıda sektöründe çalışanları bir anlamda yerlerinden ettiler.

Kanada Göçmenlik Bürosunun verilerine göre 63 nolu meslek koduna dahil olan adayların, ki bunların arasında gıda sektöründe çalışanlar var, sayısının zaman geçtikçe azalacağı öngörülüyor.

Bilgi teknolojileri uzmanlarının, yazılımcıların ve bilgisayar programcılığı yapanların geçen sene davet alan toplam aday sayısının %14'ünü oluşturduğunu görüyoruz. Diğer rağbet gören meslekler grafik tasarım, reklam, pazarlama, halkla ilişkiler ve mali denetim.

Burada önemli bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyoruz: 2016'da Kanada göçmenlik davetiyesi alan adayların mensup oldukları mesleklerin %69'u bu listede yer almıyor. Yani eğer ilk 10'da yer alan meslek gruplarından birinde olmasanız bile yine de şansınız var demektir. Bu sebepten ötürü umudunuz kırılmasın, eğer Kanada'ya yerleşmeyi düşünüyorsanız yine de Kanada göçmenlik başvurunuzu yapın.

Comments


Son Yazdıklarımız
bottom of page