top of page

Macaristan | Yatırımcı vizesi ile 2 hafta içinde AB'de serbest dolaşım hakkı elde edin!


Macaristan Yatırımcı Programı'na başvurarak sadece iki haftada ömür boyu geçerli olacak daimi oturma izni alabilirsiniz. Böylece Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkını da elde etmiş olursunuz ve istediğiniz taktirde yedi yıl içinde Macaristan vatandaşı olarak Avrupa Birliği pasaportu için başvurma imkanınız olacaktır.

Yatırım Yap, Vatandaşlığı Kap

2013 yılından beri uygulamada olan yatırımcı programı sayesinde Avrupa Birliği üyesi olmayan ülke vatandaşlarına Macaristan'da yatırım yapmaları karşılığında vatandaşlık yolu açılmaktadır.

Macaristan Yatırımcı Programının Avantajları

Macaristan yatırımcı programının diğer ülkelerin yatırımcı programlarına (Golden Visa) göre avantajlı olduğu dört nokta vardır:

1- İki hafta gibi kısa bir sürede içinde ömür boyu geçerli olacak süresiz oturma izni alabilirsiniz.

2- Yedi yıl içinde de vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz.

3- Macaristan’a yerleşme, adres gösterme veya konut kiralama gibi mecburiyetler yoktur.

4- 18 yaşını doldurmuş çocuklarınız ve(ya) ebeveynlerinizle birlikte başvuru yaptığınız taktirde onlar da sizin gibi aynı haklara sahip olacaklardır.

Yatırımınız Devlet Garantisi Altında

Bunların yanı sıra yapacağınız yatırımın diğer ülkelerin benzer programlarına göre yatırım bedeli bakımından daha uygun olması ve devlet garantisi altında olması da bu programı cazip kılan diğer unsurlardan biridir.

Yatırım tutarı ne olmalı?

€360,000 değerinde Macaristan Hazine Bonosuna yatırım yapmalısınız. Bunun €300,000'i 5 yıl sonra size iade edilecektir. Bu elinize geçecek net tutardır, dolayısıyla 5 yıllık süre içinde herhangi bir faiz işletimi söz konusu değildir.

Sonuç olarak Macaristan tarafından size verilecek olan tüm Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkı ve Macaristan'da daimi İkamet izninin size bedeli EUR 60,000 olacaktır.

Güncelleme

31 Mart 2017 itibariyle Macaristan yatırım programı durduruldu ve artık başvuru alınmamaktadır.

Son Yazdıklarımız
bottom of page