top of page

Vatandaşlık Veren Bir Başka Ülke - St. Kitts & Nevis


st. kitts and nevis

Karayipler'de yatırım karşılığı vatandaşlık programını uygulamaya koyan ilk ülke olan St. Kitts and Nevis 30 yılı aşkın bir süredir yabancı uyruklulara vatandaşlık veriyor. Avrupa Birliği dahil birçok ülkeye vizesiz seyahat etmenizi mümkün kılan St. Kitts and Nevis pasaportu alabilmeniz için yerine getirmeniz gereken şartları aşağıda özetledik:

St. Kitts and Nevis vatandaşlığı almanın iki yolu var:

1 - St. Kitts and Nevis vatandaşlığı alabilmeniz için onaylı bir gayrimenkul projesinden en az USD 400,000 (+masraflar) değerinde gayrimenkul almanız gerekiyor. Bu tutarın haricinde ödemeniz gereken vergi ve diğer bazı masraflar da bulunuyor. Aldığınız gayrimenkulü 5 sene boyunca satamıyorsunuz.

Veya;

2- Bir kamu fonu olan SDIF'e USD 250,000 değerinde bağış yaptığınız durumlarda yine St. Kitts and Nevis vatandaşlığını alıp, pasaportunun sağladığı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bu seçeneğin aile büyüklüğüne göre değişen bağış tutarı ve masrafları şu şekilde:

A. Başvuran sadece kendisi için başvuruyor ise USD 250,000 değerinde bağış ve USD 7,500 due diligence masrafı, B. Eş ve 18 yaşını doldurmamış en fazla iki çocuklu aileler için USD 300,000 bağış ve due diligence masrafları, C. Eş ve 18 yaşını doldurmamış dört çocuklu aileler için USD 350,000 bağış , ve due diligence masrafları

Kısa Başvuru Süreci Son derece basit bir başvuru sürecine sahip olan yatırım karşılığı vatandaşlık programı dahilinde yapılan başvurular yaklaşık 4 ila 6 ay içinde sonuçlandırılıyor.

Çifte Vatandaşlık

St. Kitts and Nevis kanunları çifte vatandaşlığa izin veriyor ve vatandaşlık bilgilerini diğer ülkelerle paylaşmıyor.

St. Kitts and Nevis Vatandaşlığının Avantajları

- Avrupa Birliği ülkeleri dahil toplam 136 ülkeye vizesiz seyahat imkanı

- St. Kitts and Nevis'de yaşadığınızda bile şahsi vergi muafiyeti

- Vatandaşlığın sonraki nesillere aktarımı

Comments


Son Yazdıklarımız
bottom of page