top of page

Yurtdışına Yerleşmek İstiyorum

Yurtdışına yerleşmek ve orada bir yaşam kurmak herkesin aklında olan ve günümüzde geçerliliğini koruyan bir konu. Faka t çoğumuz yurtdışına yerleşmek gibi önemli bir konuyu ciddi olarak düşünse de pratikte bunu gerçeğe dönüştüremiyor.

Elbette bunun birçok nedeni var. Eğer yurtdışında size yol gösterecek eş, dost veya akrabanız yoksa sıfırdan harekete geçmek gerçekten zor olabiliyor. Yol gösteren olmadığında da araştırmaya nereden başlayacağımız konusunda kararsızlıklar yaşayabiliyoruz. Bazen de mevcut bilgi okyanusu içinde kolaylıkla kaybolabiliyoruz. Buna bir de her ülkenin yabancılar için belirlediği kural ve kriterlerin farklı olduğu gerçeğini eklediğimizde değerlendirme yapmak karmaşık bir hal alabiliyor.

Yurtdışında iş bulmak veya iş kurmak, yabancı bir ülkede yeni bir hayat kurmadan önce çözümlenmesi gereken konuların en başında geliyor. Hatta yurtdışında iş bulmak gibi zorlu bir süreci nasıl başlatacağınızı bilmediğimizden dolayı harekete geçmiyoruz desek yanlış olmaz. Bu konuda neler yapabileceğinizi yazılarımızda sizinle paylaşacağız.

Bu internet sitesini hazırlamamızın sebebi yurtdışına yerleşme öncesi araştırma sürecini sizler için kolay hale getirmek. Bugüne kadar yaptığımız ve yapacağımız bütün araştırmaları tek bir noktada sizinle paylaşarak birçoğunuzu internette saatler süren bilgi arayışından kurtarmak istedik.

Şimdilik en çok rağbet gören ve en çok yerleşmek istenilen ülkelerin yabancılara yönelik uygulamalarına öncelik verdik. Bunların arasında Amerika'ya Green Card ile gitmek gibi popüler konuları işlediğimiz gibi Amerika'ya yerleşmek için Green Card dışındaki uygulamaları da ele aldık. Keza Kanada Göçmenlik Programı ve İngiltere'nin Ankara Antlaşması çerçevesinde Türk Vatandaşlarına sunduğu imkanları ve buna benzer birçok konuyu sizler için derledik.

Elbette yabancı ülkeler zaman zaman kural ve kriterler üzerinde değişiklik yapabiliyorlar. Bundan ötürü her ne kadar yazılarımızı güncel bilgilere göre hazırlasak da yayınladığımız tarihten sonra değişiklikler olabilir. Bu süreç boyunca elde ettiğiniz bilgilerin güncelliğini her zaman sorgulamanız sizin lehinize olacaktır.

Yurtdışına yerleşmekle ilgili özellikle değinmemizi istediğiniz konular varsa forum kısmına yazabilirsiniz.

Comments


Son Yazdıklarımız
bottom of page